Kezdőlap / WSOP 2009 / Carsten Joh nyerte az 1,500$ NL Holdem karkötőt

Carsten Joh nyerte az 1,500$ NL Holdem karkötőt

A 2009 WSOP 51.számú 1,500$ nevezésű NL Holdem versenynek eredetileg 2,781 játékos kezdett neki, és ez az óriás mezőny nem kevesebb mint 3,796,065$-os nyereményalapot generált. A harmadik napra azonban a sok lelkes versenyzőből már csak 30 játékos maradt.

Az utolsó nap gyors tempóban kezdődött, a játékosok csak úgy hullottak jobbra-balra. Az első két óra alatt a mezőnynek a fele kiesett. De a végül maratoni hosszúságúra nyúlt 13 órás játék -melybe az egy órás heads-up is beletartozik- után sikerült győztest hirdetni Carsten Joh személyében, aki erőfeszítéséért megkapta élete első arany karkötőjét, és a nem elhanyagolható nagyságú 664,426$-os fődíjat.
Már a nap leges legelső handjének lett egy áldozata: Allan Leboszczak hetesei maradtak alul Jason Helder király párjával szemben. Szilasi Viktória az utolsó játékban maradt hölgy végül a 13. helyen esett ki miután all-int ment egy A, 7-essel a kezében, míg Steven Levy-nél A,8-as lapult. A döntő asztal előtti utolsó kieső Jan Mazurski lett a 10. helyen, akivel szintén Helder végzett, újból király párral (míg Jan-nál csak ötösök voltak).

A hivatalos döntő asztal csak a vacsora szünet után ült össze. A legjobb kilencből Nathan Page lett az első akinek búcsúznia kellett, akit Hedler követett a 8.helyen. Georgios Kapalasnak szinte semmilyen jelentős megmozdulása sem volt a döntő asztalnál, és az első nagy lépése az utolsóvá is vált amikor hirtelen kiesett, és így a 7.helyen találta magát. Thibault Durand került a 6.helyre, Owen Crowe pedig az 5-re. David Walasinski-nak sikerült Steven Levy-t hazaküldenie a 4.helyen. Ezután Joh-on volt a sor, hogy megrövidítse Walasinski zsetontornyát, aki emiatt néhány handdel később a 3.helyen, és 272,405$-ral vigasztalódva távozni kényszerült pont lemaradva a heads-upról.
Joh enyhe chip lead pozívióból kezdhette a heads-upot Andrew Chen-nel. A torna utolsó handjében Joh kezében lévő 6-osoknak sikerült felülmúlniuk Chen 10d,9d-ét. A turn egy 4-es flöss-esélyt adott Chen-nek, de a river 6-os set-et hozott Joh-nak, így a 6-os drill végül legyőzte Chen-t.